Gant

Jak žít americký sen? Berl Gantmacher byl mlynářským synem z ukrajinského Miropolu, který se vydal do Rotterdamu a pak parníkem do New Yorku. Archivy na ostrově Ellis zaznamenávají jeho příchod 12. listopadu 1907. To mu bylo pouhých 17 let.

Pustil se zde do práce a vybudoval si pro sebe lepší život. Změnil si jméno na Bernarda, studoval v noci a během dnů pracoval v oděvním průmyslu. Poté, co v první světové válce bojoval za americkou armádu, začal pracovat sám na sebe a založil v Brooklynu společnost Par-Ex Shirt Company, která vyráběla košileMódní doplňky, například Gant hodinky přišly mnohem později.

Zrod značky Gant

V roce 1927 se firma Par-Ex přestěhovala do New Haven v Connecticutu. Obchod rostl a stejně tak i rodina. Bernardovi synové Marty a Elliot později měli hluboký vliv na směr společnosti. Po druhé světové válce si uvědomili, že Amerika vstupuje do období rychlých a hlubokých změn a přesvědčili svého otce, aby si vyráběl košile pod vlastní značkou. V dubnu 1949 se narodila společnost GANT Inc.

Společnost stále vyráběla košile pro ostatní maloobchodníky, ale propracované detaily si získávaly obdiv. Lidé věděli, že symbol značky Gant - G v diamantu vyraženém na košilizaručuje kvalitu. Brzy společnost začala vyrábět košile pod vlastní značkou a navždy změnila směr amerického pánského oblečení. Velmi oblíbené, pro pohodlí a kvalitu, jsou Gant boxerky.

Tajemství úspěchu

Úspěch společnosti Gant je postaven na bezprecedentním použití barev, tvaru a tkaniny, ale především na bezkonkurenční pozornosti k detailům. Mezi další vylepšení patřil záhyb pro větší pohodlí, knoflík na límci pro udržení kravaty na místě, uzamykatelná smyčka na zadní straně a jazýček na knoflíky, díky nimž se kravata a košile perfektně shodují. Košile Gant nebyla jen módní nezbytností, byla to „nutnost“ pro muže po celé Americe. Od šedesátých let společnost byla známá jednoduše jako Gant Shirtmakers.

Růst společnosti pokračoval sbírkou American Sportswear v roce 1971 a o tři roky později byla uvedena na trh pod značkou Gant Rugger. Sortiment společnosti se v následujících desetiletích dále rozšiřoval a vznikla centrála ve Švédsku, čímž do této převážně ryze americké značky, přišla evropská citlivost.

Dnes Gant nabízí pánské oděvy, dámské oděvy, dětské oblečení, Gant hodinky a parfémy. Je to značka postavená na hodnotách autentičnosti, kvality, sportu a nadčasového dobrého vkusu a nadále vyvíjí a definuje pohodlné a stylové oblečení. Přesto společnost nezapomněla na původ. V roce 2010 GANT otevřel nový obchod tam, kde to všechno začalo - v New Haven, Connecticut.

Žádné produkty značky Gant nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.