Michael Kors

Michael Kors je americký módní návrhář, který je známý tím, že působí jako soudce v populární televizní show Project Runway. Je také známý tím, že navrhoval šaty pro Michelle Obama na její první oficiální portrét.

Nelehké začátky

Narodil se jako Karl Anderson ml. na Long Islandu v New Yorku 9. srpna 1959. Jako batole „pracoval“ Kors jako model a objevoval se v národních kampaních na výrobky, jako je toaletní papír a cereálie. Korsovi biologičtí rodiče se rozešli, když byl ještě malý. Své nové jméno dostal ve věku 5 let, když se jeho matka provdala za podnikatele Billa Korse. „Moje matka řekla:„ Dostáváš nové příjmení, tak proč si nevybereš nové křestní jméno? “vzpomíná Michael Kors. Jako své křestní jméno si vybral Michael a jako druhé křestní jméno David. Jeho matka mu také dovolila navrhnout její svatební šaty. Michael Kors, už tehdy závislý na módě, byl nadšený.

V roce 1978 odešel Michael Kors pracovat do francouzského butiku Lothar's, což mu umožnilo navrhnout a vyrobit svou první módní kolekci. Kolekce MK, jak se návrhář často označuje, vyvolala dostatečný zájem, aby Kors mohl založit vlastní módní značku. Dámská kolekce Michaela Korse byla spuštěna v květnu 1981 a byla prodávána ve špičkových obchodních domech Bergdorf Goodman a Saks Fifth Avenue.

Úspěch módního designu

Korsovo jednoduché, elegantně upravené oblečení, MK hodinky a jeho okouzlující přesvědčivé prodejní techniky se ukázaly jako výherní kombinace. MK cestoval po Spojených státech na malé módní přehlídky v soukromých domech. Když mu bylo 23, přesvědčil impozantní módní editorku Annu Wintour - tehdy časopisu New York, nyní Vogue, aby si prohlédla jeho kolekci. Michael Kors vystavil kolekci na jeho posteli ve svém bytě. Z těchto skromných začátků se brzy stal velmi slavný, a za své návrhy získal ocenění.

V roce 1997 se také stal tvůrčím ředitelem francouzského módního domu Celine. Za šest let, kdy zastával tuto funkci, pokračoval v rozšiřování své vlastní značky a uváděl pánské oděvy, MK hodinky, doplňky a parfémy. V roce 2003 získal prestižní cenu Menswear Designer roku od Rady módních návrhářů Ameriky, nejprestižnější ceny americké módy.

 

Žádné produkty značky Michael Kors nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.